Yerel, temiz, taze, sürdürülebilir: Lokal Plants!

Lokal Plants, 2019 yılında doğal ve bitkisel ağırlıklı beslenmeye destek vermek için kuruldu. Tümü küçük ve yerel üreticilerin emeğiyle ortaya çıkan, mevsimine uygun, pestisit içermeyen ürünlerle hizmet vermeyi misyon edinen Lokal Plants, temiz ürün yetiştiren dürüst üreticiyle bilinçli ve sağlığına değer veren tüketici arasında bir halka oluşturmayı hedefliyor.

Menüdeki tüm ürünler, siparişiniz üzerine size özel olarak hazırlanır. Katkı maddesi içermedikleri için raf ömrü kısa olan bu ürünler, stoklanmadan, en taze şekilde servis edilir.

Lokal Plants; özel günlerinizde, kutlamalarınızda ve toplantılarınızda catering hizmeti sağlayabildiği gibi, kişiye özel çalışmalar yapar; örneğin sürdürmeniz gereken bir diyetiniz varsa size uygun üretim yapabilir, menüde yapılacak küçük değişikliklerle ihtiyacınıza her koşulda destek verebilir.

Lokal Plants ürünlerini fuudyapp üzerinden ya da telefonla sipariş edebilir, Zeytinoğlu Caddesi’ndeki dükkanımızdan teslim alabilirsiniz.  Böylece siparişiniz hazırlanırken üretim sürecine tanıklık edebilir, arzu ederseniz cafe bölümümüzde keyifle tüketebilirsiniz.

 

Zeynep Pekün Ekşioğlu

SAĞLIKLI BİREYLER İÇİN SAĞLIKLI ÜRÜNLER

Şef/Kurucu

Yunan/Boşnak/İstanbul’lu bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Zeynep Pekün Ekşioğlu, önce Amerikan Robert Lisesi’ni, ardından da Boğaziçi Üniversitesi’nin Siyasal Bilimler bölümünü bitirdi.

Aktüel dergisinde geçen kısa bir gazetecilik macerasından sonra, moda perakendeciliği dalında 20 yıla yakın bir deneyimi oldu.
Bu deneyimin bir kısmı New York’ta Donna Karan New York markasının ana merkezinde ve Bloomingdale’s mağazasında, büyük bir kısmı ise İstanbul’da dükkan işletmeciliği ve marka distribütörlüğü şeklinde gerçekleşti. Türkiye’de geçen zaman zarfında mağazaların bütçelemelerine, mal alımlarına, perakende çözüm üretimlerine, merchandising eğitimlerine ve yurt dışı ile gerçekleşen tüm ilişkilere kadar perakendeciliğin her dalında deneyim edindi ve sorumluluk aldı.

Daha sonra radikal bir karar ile aşçı olmaya karar verdi. MSA Profesyonel Aşçılık Okulu’ndan döneminin birincisi olarak mezun oldu. Bunun ardından bir catering firması kurdu ve yeniden dükkan sahibi olarak, perakende dünyasına bu sefer de yiyecek içecek kapısından girdi.

Kızının 16 yaşında önce vejetaryen, daha sonra da vegan olmaya karar vermesi üzerine, hayvan hakları ve tür ayrımcılığı, sağlık, yerel tarımda sürdürülebilirlik, işlevsel çiftçilik gibi konulara merak saldı. Bitkisel bazlı ürünlerden oluşan menüsü ile hem yerli üretimi hem de bütünsel beden ve ruh sağlığını optimum düzeyde destekleyen bir marka yaratmak için kolları sıvadı. Lokal Plants, bu çizgide bir hayalin ürünü oldu.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR